Historie společnosti

Historie společnosti sahá až do roku 1949, kdy byla zahájena výstavba nového závodu pod taktovkou státního podniku PREFA Olomouc. Kupónová privatizace v roce 1992 dala impuls k přerodu ve společnost PREFA Grygov a.s. Mohla tak vzniknout nová, mladá a perspektivní společnost, vybudovaná na základě mnohaletých znalostí a tradic. Postupným začleněním do nadnárodní skupiny Heidelberg cement Group, přidává ideu preciznosti, inovace a spolehlivosti. To jsou zásadní a důležité prvky, které společnost zastává, ať už při prosazování nových výrobních technologií nebo při jejich vývoji.

Doslovného převratu jsme dosáhli v kooperaci se sesterskou společností BETONIKA plus, zavedením výroby jednolitých kompaktních šachtových den PERFECT. Ta svou vysokou kvalitou významně překonala doposud veškerá vyráběná šachtová dna. Naše společnost tak mohla ukázat cestu, na které získává především zákazník.

Dalším krokem bylo zvrátit zaběhlé představy o projektování propustků. Nepředpokládali jsme, že veškeré komplikované podmínky pro projekci a realizaci těchto staveb bude možno pokrýt několika typy rámových propustí. Šli jsme vstříc skutečnosti a vyvinuli důmyslnou formovací techniku, která svou širokou škálou rozměrových dimenzí a možností těsněného spoje, přináší nové hodnoty pro český trh.

logo IZM PERFECT logo RŽP-T logo BIRCO logo Fraenkische logo BETONIKA plus
PREFA Grygov v centru Moravy
Kontakt:
tel.: (+420) 585 111 043
obchod@prefagrygov.cz
PREFA Grygov a.s.
V Podlesí 258
783 73 Grygov
IČO: 45192723
Všechna práva vyhrazena © 2005 - 2017 PREFA Grygov a.s.